eTwinning projekts “FINGER WORLD”

Par projektu

Rotaļā bērns rad emocionālu komfortu, līdzsvaru, apmierinājumu, brīvības un drošuma izjūtu.
Šajā projektā bērni spēlēs spēles un pildīs uzdevumus roku sīkās motorikas attītībai. Ir pierādīts, ka sīkās roku muskulatūras attīstīšanai ir būtiska nozīme pirmsskolas vecuma (3-8) bērnu prāta darbības attīstībā. Projekta laikā bērni varēs pildīt daudz dažādu uzdevumu, lai attīstītu savas motorās spējas. Dalībnieki dalīsies ar saviem iecienītākajiem uzdevumu un spēļu idejām, kā viņi attīsta smalko motoriku savā izglītības iestādē izglītības iestādē.

Mērķi

1. Attīstīt bērnu sīko motoriku caur dažādām didaktiskajām rotaļām un daudzveidīgām metodēm un paņēmieniem.
  2. Sīkās pirkstu motorikas attīstīšana caur tēlotājdarbību.
  3. Attīstīt smalkās muskulatūras kustību koardināciju.
  4. Palīdzēt sagatavot bērnu roku rakstīšanai un citiām dzīvē nepieciešamo kustību veikšanai.
  5. Veicinā simultāno domāšanu t.i. prasmai vienlaicīgi domāt par vairākām vienlaikus izpildāmām darbībām.
  6. Sniegt iespēju dalībniekiem papildināt savas zināšanas un iepazīstināt ar citās tautās lietojamām didaktiskajām spēlē un metodēm sīkās roku muskulatūras attīstībā.
  7. Stimulēt labās prakses un pieredzes nodošanu starp dažādu valstu skolotājiem.

Dibinātājs:

• Daugavpils pilsētas 2.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils, Latvija
  • Šeduvos lopšelis-darželis, Šeduva Lietuva

Biedri:

• Vinnytsia state primary school № 25, Vinnytsia Ukraina
  • ДГ “Бодра смяна”, гр. Белене, Белене Bulgārija
  • Lībagu sākumskola, Talsu novads Latvija
  • UKMERGĖS lopšelis-darželis”Eglutė”, Ukmergė Lietuva
  • Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils Latvija
  • Daugavpils pilsētas 17. pirmsskolas izglītības iestāde, Daugavpils Latvija
  • Vinnytsia kindergarten № 35, Vinnytsia Ukraina

Projekta gaita

1. POSMS. Iepazīšanās. Partneri iepazīstina ar sevi, veidojot video ar savu iecienītāko pirkstiņrotaļu.

2. POSMS. Didaktiskās spēles.Projeta dalībnieki izveidot albumu ar pašdarinātām didaktiskajām spēlēm, uzdevumiem sīkās motorikas attīstībai. Rezultātā tiek izveidoti 12 albūmi ar dažāda veida autordarbiem – didaktisko spēļu fotogrāfijām un aprakstiem.

Pēc albūma izveidošanas, katram projekta partnerim bija jāizvēlās viena no visām didaktiskajām spēlēm un jāizvedo tās spēlēšanas video pamācība vai paraugdemonstrējums, kā to spēlē bērni.

Dažas didaktisko spēļu spēlēšanas pamācības:

3. POSMS. Mākslas aktivitāte. Partnei izveidoja albumu ar bērnu darbiem tēlotājarbībā, kuru gatavošanā tika attīstīta sīkā motorika (piemēram, locīšana, veidošana u.c.). Albūmu var apskatīt šeit.

Projekta rezultātā katrs dalībnieks apmainījās ar savu darba pieredzi un guva jaunas idejas turpmākajam darbam sīkās motorikas attīstības jomā bērniem no 3-8 gadeim, kā arī guva pieredzi sadarbībā ar ārzemju kolēģiem, un eTwinning projektu darbībā kopumā.