Par mums

Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs, kā liecina arhīvi, ir dibināts 1944. gada 1.septembrī. No 1993 gada darbojās kā Bērnu silīte. Vēlāk pārtapusi par Bērnu-invalīdu pirmsskolas iestādi. No 2012.gada ieguvusi jauno nosaukumu Daugavpils pilsētas 2.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde, savukāt savu tagadējo statusu un nosaukumu Daugavpils Stropu pamatskola – attīstības centrs ieguvusi 2018.gada 1.jūlijā apvienošanās rezultātā.

Šobrīd pirmsskolas izglītības prorammās ir četras grupiņas no kurām divas ir ar diennakts apmeklējuma režīmu no pirmdienas līdz piektdienai. Pirmsskolas izglītibas iestāde realizē 10 speciālās pirmsskolas izglītības programmas.

Pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs sastāv no 48 darbiniekiem, no tiem:

• 8 pirmsskolas izglītības skolotāji – palīdz apgūt pirmsskolas programmu;
    • 3 speciālo psihisko attīstības noviržu pirmsskolas izglītības skolotāji – veic pedagoģisko korekciju;
    •  1 izglītības psihologs – veic psihisko procesu korekciju un sniedz atbalstu;
    • 3 logopēdi – veic valodas korekciju;
    • 1 ārsts pediatrs – veic bērna veselības stāvokļa uzraudzību;
    • 1 fizioterapeits – veic bērna funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu, novērtēšanu un uzlabošanu;
    • 1 masieris – palīdz uzlabot bērna veselības stāvokli, iedarbojoties gan uz bērna muskuļiem, gan ādu, gan kaulu sistēmu
    • 3 medicīnas māsas – sniedz nepārtrauktu medicīnisko uzraudzību un atbalstu;
    • 2 sporta skolotāji – attīsta bērna fiziskās spējas;
    • 1 mūzikas skolotājs – attīsta bērnu muzikālās dotības;
  • 1 interešu izglītības skolotājs.

Prioritārais darba virziens ir bērnu individuālo spēju attīstība un pedagoģiskā korekcija, sagatavojot bērnu pamatizglītības apguvei.

Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas prorammu mājaslapā, publikācijās, informatīvajos materiālos publicētais saturs ir aizsargājams atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Visas mantiskās tiesības uz publicētajām, fotogrāfijām, audiovizuālajiem materiāliem, infografikām, animācijām u.c. pieder Daugavpils Stropu pamatskolai – attīstības centram.