Nosvinēti rudens saulgrieži

Kā katru gadu arī šajā gadā visa pirmsskolas izglītības iestāde vienojās lielā Miķeļdienas svinību aplī.

Miķeļdiena pēc būtības ir rudens saulgriežu svētki, kurus svinam 29. septembrī, neskatoties uz to, ka astronomiskie rudens saulgrieži, kad diena kļūst tikpat gara cik nakts, ir nedaudz agrāk, 21.–23. septembrī. Miķeļdienas tradīcijas, kā teju visas latviešu tradīcijas, ir balstītas uz senlatviešu Miķeļu ticējumiem, proti, senatnē nekas netika darīts tāpat vien – katras tradīcijas un paražas pamatā bija apzināts ticējums.

Mūsu pirmsskolas izglītības iestādes tradīcijas ir jauri un lustīgi, ar dziesmām un dejām pavadīt šo dienu, atzīmejot jauna posma sākumu. Pēc sentēvu tradīcijām miķeļdienas svētku mielasts neiztika bez saimnieces ceptā maizes klaipa, kas tika gatavots no trijām labībām. Tāpēc arī mūsu svinību noslēgums nav iedomājams bez gardas maizes un siltas tējas rudenīgajā, bet nu jau nedaudz drēgnajā lakā.

Vairāk par mūsu svērtkiem var redzēt mūsu galerijā.

Savukārt gatavojoties svētkiem vecāki ar saviem bērniem, pēc savas vēlmes, varējie piedalīties iestādes rīkotajā dabas velšu izstādē, kuras darbiņi ir redzami zemāk.

Informāciju sagatavoja: vadītājas vietniece Zane Novicka