Latvijas Veselības nedēļa 2017

Veselības nedēļa jeb MOVE  ir ikgadēja lielākā Eiropas “sports visiem” kampaņa, kuras vīzija ir līdz 2020.gadam iesaistīt fiziskajās aktivitātēs par 100 miljoniem vairāk eiropiešu. Jau otro gadu pēc kārtas tajā piedalās arī Daugavpils pilsētas 2.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde, piedāvājot saviem audzēkņiem un viņu vecākiem sportiskas, veselīgas un fiziskas aktivitātes.

Šī gada tēma bija “Kopā sportiskāk!”, kuras mērķis bija apvienot visus izglitības iestādes audzēkņus, viņu vecākus un izglītības iestādes darbiniekus kopīgās veseligās un sportiskās izpriecās, lai veicinātu kopības, draudzības un piederības sajūtu. Visas aktivitātes norisinājās trīs dienās no 30.maija līdz 1.jūnijam, mūsu pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā – Mihoelsa ielā 4., Daugavpilī. Katra diena sākās ar kopīgu rīta rosmi pirmsskolas pagalmā, kurā katram dalībniekam bija jāizpilda piecpadsmit dažādi vingrinājumi, lai atmodinātu savu ķermeni un iesildītos turpmākajiem uzdevumiem. Kopumā triju dienu laikā, katrs dalībnieks izpildīja 45 vingrinājumus, visiem kopā tie ir 1890 vingrinājumi.

Pirmajā dienā dalībnieki piedalījās veiklības stafetēs, kurās: krūzītēs pārnēsāja 5 litri ūdens no viena punkta uz otru; izvizināja lācīti gandrīz 1 kilometru garā ceļojumā; trenējās asfalta hokejā, katrs veicot 2 apļus 20 metru garā distancē.

Otrajā dienā, pēc ierastās rīta rosmes, dalībnieki devās lokanības šķēršļu joslā, kura aizveda bērnus pa pasaku tēla Kukulīša meža takām. Dalībnieki šķērsoja dažādus šķēršļus tos pārkāpjot, izlienot, apejot un nobraucot no tiem. Kopumā katrs pievarēja 10 šķēršļus, un visiem kopā tie bija 400 šķēršļi.

Pēc katra rūpīgi veikta darba dalībnieki ir pelnījuši ko īpaši dārgu, tāpēc trešajā dienā norisinājās orientēšanās pasākums – Dārgumu lādes meklējumi, kurās paši dalībnieki pēc norādījumiem kartēs, meklēja savus dārgumus. Dalībnieki 40 minutēs atrada sešus kartē atzīmētus un apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuros izpildīja kopā 5 atjautības uzdevumus.

Tā bija viena varen jautra, veselīga un sportiska nedēļa visiem mums!

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 2.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece Zane Isajeva