Jauni rekordi pirmsskolā.

Daugavpils pilsētas 2.speciālajā pirmsskolas izglītības iestāde, laika posmā no 20. – 23.septembrim, piedalījās Eiropas sporta nedēļa 2016, BeActive. Eiropas Komisija par Eiropas Sporta nedēļas galveno mērķi ir izvirzījusi eiropiešu vidū veicināt kustīgu, aktīvu dzīvesveidu. Arī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde īpašu vērību pievērš bērnu motoro spēju attīstībai. Šogad dalība pasākumā bija īpaši svarīga, jo tika nolemts pārbaudīt jauniegūto trenažieru izturību un kopīgiem spēkiem uzstādīt pirmos rekordus pirmsskolas izglītības iestādē.

2015.gada decembrī Sarkanais krusta organizēja akciju „Dāvāsim kustību prieku”, kura tika veltīta bērniem ar funkcionāliem attīstības traucējumiem. Daugavpils pilsētas izglītības iestāde ir pateicīga visiem akcijas dalībniekiem, pilsētniekiem, kolēģiem, bērnu vecākiem, uzņēmumiem un īpašajiem pirmsskolas izglītības iestādes draugiem, rokgrupai Dabasu durovys, kuri akcijas ietvaros uzrīkoja lielisku labdarības koncertu bērniem. Pateicoties jūsu atsaucībai, iestādei uzdāvināja septiņus bērnu trenažierus, kurus šī mācību gada sākumā pakļāvām pārbaudei Eiropas sporta nedēļas 2016 ietvaros.

Pirmajā dienā norisinājās velomaratons „Bezriteņu divritenis”. Katrs izglītojamais pēc kārtas brauca ar velotrenažieri, cik ilgi vien var. Katra braucēja veiktā distance tika summēt kopējā, veidojot pirmsskolas izglītības iestādes kopējo velo braukšanas rekordu – 3160 metri.

Nakošais parbaudījums bija „ Lielais skrējiens”. Katrs izglītojamais pēc kārtas skrēja uz skrejceliņa. Katra skrējēja veiktās distances tiek summētas kopā, veidojot pirmsskolas izglītības iestādes kopējo skriešanas rekordu – 1741 metrs.

„Augstais kāpiens” bija trešās diena lielais veikums. Katrs izglītojamais pēc kārtas kāpelēja uz stepa, imitējot kāpšanu pa kāpnēm. Uzkāpto pakāpienu summa veidoja pirmsskolas izglītības iestādes kopējo kāpšanas rekordu. Mēs uzkāpām pa 2322 pakāpieniem.

Pēdējā un noslēdzošā dienā mēs meklējām stipriniekus. Katrs izglītojamais pēc kārtas cēla līdz 1,5 kg smagu stieni, cik vien reizes var pacelt. Summējot visus paceltos smagumus, mums izdevās pacelt 201 kilogramu.

Nedēļas noslēgumā mēs aprēķinājām, ka ar velosipēdu esam aizbraukuši no mūsu pirmsskolas gandrīz līdz pašam Marka Rotko Mākslas Centrs un kopā aizskrējuši līdz Latgales zoodārzam, 18 reizes uzkāpuši Daugavpils skrošu rūpnīcas tornī,  un par vienu kilogramu pārspējām R.Kohas uzstādīto Latvijas rekordu svarcelšanā sievietēm.

Daugavpils pilsētas 2.speciālās pirmsskolas izglītības iestāde un tās audzēkņi saka milzīgu paldies visiem, kuri piedalījās minētajā akcijā, un novēl ik katram uzstādīt arvien jaunus rekordus savās ikdienas gaitās.

Kā mums gāja var redzēt šeit.