Vienmēr augt un attīstīties

2015.gads Daugavpils pilsētas 2.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē sākās ar vērienīgām izmaiņām. Līdz ar  gada sākumu iestādē pēctecīgi cits pēc cita tika veikti ilgi lolotie un cerētie remontdarbi. Jaunā, priekpilnā krāsā, kura uzlabos omu ik mirkli, tika izremontēts iestādes galvenais gaitenis, ievērojot krāsas un interjera dizaina ietekmi uz bērna pašsajūtu. Tika izveidots pavisam jauns kabinets masāžas procedūrām un atjaunota iestādes sporta zāle, kuras gaišās un rotaļīgās sienas dos iespēju bērniem droši un ar prieku iesaistīties fiziskās aktivitātēs, jo sporta zāle ir apdarināta ar drošu un taustei patīkamu materiālu. Visi darbi pilnībā tika pabeigti aprīlī, kad arī norisinājās atjaunoto telpu atklāšana plašākai publikai. Pagodinot pirmsskolas izglītības iestādi, svinīgo atklāšanas lenti ar laba vēlējuma vārdiem pārgrieza Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, kurai Daugavpils pilsētas 2.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Vija Larionova izsaka milzīgu pateicību par atbalstu un iedrošinājumi. Pateicības vārdus pirmsskolas izglītības iestāde vēlas teikt arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājam Valērijam Losevam un būvinženierim Vitālijam Kalniņam par nepārtrauktu atbalstu un palīdzību visu remontdarbu laikā, kā arī uzņēmuma „Daugavpils celtnieks” direktoram Aleksandram Kaupužam un darbu vadītājam Fjodoram Culinskim par veiksmīgo sadarbību, pretimnākšanu un godprātīgi veiktajiem darbiem, dizaineram Antonam Maksimovam par pašaizliedzīgo ieguldījumu telpu interjera projektēšanā un izstrādē. Atjaunotās telpas jau pilnā apjomā tiek izmantotas iestādes izglītības programmu realizācijā. Varam droši apgalvot, ka mājīgās telpas priecē bērnus un pedagogus, padarot ikdienu pirmsskolas izglītības iestādē gaišāku un produktīvāku, jo sakārtota fiziskā vidē, kura ar savu izskatu veicina pozitīvas emocijas, ir viens no nosacījumiem pilnvērtīgai bērnu attīstībai. Daugavpils pilsētas 2.speciālajai pirmsskolas izglītības iestādei ir svarīga arī pašu bērnu iesaistīšanās iestādes vides veidošanā, tāpēc, turpinot savus labiekārtošanas darbus, tika apzaļumota iestādes teritorija. Uzkopjot un sakārtojot savu pagalmu Lielās Talkas ietvaros, bērni kopā ar skolotājiem un saviem vecākiem iestādīja pirmās sešas tūjas iestādes teritorijā. Paši bērni kopā ar skolotājām tās kops un vēros, simbolizējot mūsu visu vēlmi vienmēr augt un attīstīties.